Māris Dazarts, skrējējs

Lai arī ar svaru būtiskas problēmas man nav līdz šim bijušas, tomēr ikdienā esmu pieturējies pie haotiska uztura plāna, kas nozīmēja mainīgu enerģijas līmeni, svara svārstības un nereti grūtos treniņos vai skrējienus ne pārāk apmierinošu rezultātu un lēnu atjaunošanos. Tas, ko es vēlējos saprast vai manas pamatzināšanas par uzturu pareizas un nav balstītas nepareizos pieņēmumos un mītos, kā arī, lai saprastu būtiskākās pamatlietas veidojot uztura plānu un kā to savienot ar treniņiem un iemācītos jaunas lietas un uztura principus.

Lai saprastu optimālu pieeju uzturam vispirms bija jāizpēta esošais veselības statuss un ēšanas paradumi. Jau no paša sākuma man vajadzēja aktīvi piedalīties situācijas apzināšanā aizpildot vairākumus uzdevumus divu nedēļu garumā, kas nozīmēja pašam aktīvu un diezgan darbietilpīgu līdzdalību procesā, kas manuprāt ir pareizi, jo rezultāts tomēr ir ļoti atkarīgs no tā, cik pats vēlies ieguldīt savu darbu.

Rezultātā tapa gan esošā uztura plāna analīze, vispārēji uztura plānošanas ieteikumi un specifiski ieteikumi treniņu/sacensību režīmam, ko šobrīd izmantoju kā ceļakarti uz daudz pārdomātāku uztura stratēģiju gan ikdienā gan arī tuvākajā nākotnē sacensību periodos.